Kullanım Şartları

Kibamo.com.tr ve bağlı uygulamaları ("Site"), Kibamo Turkey Alışveriş ve Perakende Hizmetleri Limited Şirketi tarafından işletilen bir e-ticaret sitesidir. Bu kullanım şartları ("Kullanım Şartları"), Site'yi ziyaret eden veya kullanıcı adı ve şifre ile hesap oluşturan ("Kullanıcı" veya "Siz") herhangi bir kişi tarafından kabul edilmektedir. Site'yi ziyaret ederek veya hesap oluşturarak, aşağıdaki Kullanım Şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.


Site Kullanımı

Site'nin amacı, Kullanıcıların ürünlerimizi görüntülemelerine, sipariş vermelerine ve ödemelerini gerçekleştirmelerine izin vermektir.

Site'ye erişim ve kullanım için, kayıt formunda belirtilen kişisel bilgilerinizi doğru, tam ve güncel olarak sağlamanız gerekmektedir. Kayıt formunda sağlanan bilgilerin doğru, tam ve güncel olmadığı durumlarda, Kibamo, Kullanıcının hesabını askıya alma veya sonlandırma hakkını saklı tutar.

Site, yalnızca 18 yaş ve üzerindeki kişilere yöneliktir. Bu nedenle, Kullanıcılar, 18 yaşından büyük olduklarını beyan ve garanti ederler.


Siparişler

Site'den sipariş vermek için, Kullanıcıların kayıt olması veya hesap açması gerekir.

Kibamo, siparişlerin kabul edilmesi veya reddedilmesi hakkını saklı tutar. Siparişlerinizi kabul ettiğimizde, size onay e-postası göndeririz. Siparişinizin kabul edilmediği durumlarda, Kibamo, siparişinizi reddedebilir veya iptal edebilir.

Kibamo, fiyatları değiştirme hakkını saklı tutar. Fiyat değişikliklerine rağmen, Kullanıcının siparişleri fiyat değişikliğinden etkilenmeyecektir.

Siparişler, Kibamo tarafından sağlanan ödeme yöntemleriyle ödenebilir. Kibamo, ödeme yöntemlerini değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.


Kullanıcı Verileri

Kullanıcının kişisel bilgileri, Kibamo Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanılır ve işlenir. Kullanıcının kişisel bilgilerinin üçüncü taraflarla paylaşılması yalnızca yasal zorunluluklar veya kullanıcının açık rızası durumunda gerçekleşecektir.

Kullanıcı, Kibamo'nun, siparişlerinizi yerine getirmek, Site'yi geliştirmek veya Kullanıcılara ürünler hakkında bilgi vermek için kullanıcı verilerini kullanabileceğini kabul eder.

Kullanıcı, Site'ye kaydolurken verdiği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu, aksi takdirde sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul eder. Kullanıcı, hesap bilgilerini güncelleme sorumluluğunu da üstlenir.


Site Kullanımı Kısıtlamaları

Site'yi kullanırken, Kullanıcıların aşağıdaki hususlara uyması gerekmektedir:

(a) Site'yi kullanarak yasa dışı faaliyetlerde bulunmamak;

Site'ye erişim veya kullanım için yetkisi olmayan kişilerin bilgisayarlarına veya hesaplarına erişim sağlamamak;

Site'yi kullanarak başka kullanıcıların haklarını ihlal etmemek veya başka bir kişinin gizliliğini ihlal etmemek;

Site'yi kullanarak zararlı yazılım veya virüsler göndermek, yaymak veya başka bir şekilde Site'nin normal işleyişini etkilemek;

Site'nin bütünlüğünü, güvenliğini veya performansını bozacak herhangi bir işlem yapmamak;

Site'de herhangi bir içeriği kopyalamak, dağıtmak veya başka bir şekilde kullanmak.

Kibamo, Site kullanımını kontrol etme hakkını saklı tutar. Kullanıcılar, Kibamo'nun bu kontrol yetkisini kullanarak, Site kullanımı sırasında bu Kullanım Şartlarını ihlal eden Kullanıcıların hesaplarını askıya alma veya sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul ederler.


Site İçeriği

Site'de yer alan tüm içerik, Kibamo'nun mülkiyetindedir. Kullanıcılar, Site içeriğinin herhangi bir kısmını kopyalamak, dağıtmak veya başka bir şekilde kullanmak için Kibamo'nun yazılı iznini almaları gerektiğini kabul ederler.

Site içeriği, yalnızca Kullanıcıların kişisel kullanımı için sağlanır. Ticari amaçlar için kullanılamaz.


Garanti Reddi

Kibamo, Site içeriğinin doğru, eksiksiz veya güncel olduğunu garanti etmez. Site içeriği, "olduğu gibi" sağlanır ve Kibamo, Site içeriği nedeniyle ortaya çıkan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir zarardan sorumlu değildir.


Sorumluluk Sınırlaması

Kibamo, Kullanıcıların Site kullanımı veya Site içeriği nedeniyle maruz kaldığı herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu değildir.

Kullanıcılar, Site içeriği veya Site kullanımından kaynaklanan herhangi bir tazminat talebi, zarar talebi veya herhangi bir talep için Kibamo'ya karşı herhangi bir hak talebinde bulunmayacaklarını kabul ederler.


İptal ve Değişiklikler

Kibamo, Kullanım Şartlarını herhangi bir zamanda, önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Kullanıcılar, bu değişikliklerin kendilerine yönelik bağlayıcılığını kabul ederler.

ullanıcıların Site'yi kullanmaya devam etmeleri, Kullanım Şartlarının değiştirilmiş haline uyum sağladıklarını kabul ettikleri anlamına gelir.


Bağlantılı Siteler

Site'de yer alan bağlantılar, Kibamo tarafından sağlanan bir hizmettir. Bağlantılı sitelerin içerikleri Kibamo tarafından kontrol edilemez ve bu sitelerin içeriği veya kullanımından kaynaklanabilecek herhangi bir sorumluluk kabul edilmez.

Kullanıcılar, Site üzerinden bağlantı verilen siteleri kullanarak, bu sitelerin Kullanım Şartlarına uygun davranacaklarını kabul ederler.


Uyuşmazlıkların Çözümü

Kullanıcılar ve Kibamo arasında herhangi bir uyuşmazlık olması durumunda, öncelikle tarafların uzlaşması hedeflenir.

Uzlaşmanın sağlanamaması durumunda, Konya (Merkez) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


Son Hükümler

Kullanım Şartları, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir.

Kullanım Şartlarının herhangi bir hükmünün geçersiz olması, diğer hükümlerin geçerliliğini etkilemez.

Kullanım Şartları, Kullanıcılar ve Kibamo arasındaki tam anlaşmayı oluşturur ve sözlü veya yazılı başka herhangi bir anlaşma veya belgenin yerini alır.

Kullanıcılar, Kullanım Şartlarını kabul ederek, Kibamo ile aralarında bir sözleşme oluştuğunu kabul ederler.

Kullanım Şartları, Kullanıcıların önceden yazılı onayı olmaksızın Kibamo tarafından tamamen veya kısmen devredilemez, alt lisans verilemez veya başka bir şekilde devredilemez.

Kullanım Şartları, Kullanıcılar ve Kibamo arasında herhangi bir ortaklık, işbirliği, ajanslık, ortak girişim veya çalışma ilişkisi oluşturmaz.

Kullanıcılar, Kibamo'ya iletmek istedikleri herhangi bir geri bildirimin, önerinin veya şikayetin doğru, eksiksiz ve doğru olduğunu kabul ederler.

Kullanıcılar, Kibamo'nun bu Kullanım Şartlarını ihlal ettiğini düşündükleri diğer kullanıcıları bildirmekle yükümlüdürler.

Kullanıcılar, Kullanım Şartlarına uygun davranmayı taahhüt ederek, Site'yi herhangi bir yasa dışı amaçla kullanmamayı kabul ederler.

Kullanıcılar, Kibamo tarafından sunulan herhangi bir hizmeti kullanarak veya Site'ye erişerek, Kullanım Şartlarına tamamen ve koşulsuz olarak uymayı kabul ederler.

Kullanıcılar, Kullanım Şartlarının kendilerine yönelik bağlayıcılığını kabul ederler.


Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu metin içerisinde belirtilen unsurlar dışındaki işbu formdaki maddelerin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde "Konya (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri" yetkilidir.


İletişim

Bu metin ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bizimle iletişim kanallarımızdan iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.


Yayınlanma: 01/09/2022

Çerezler Hakkında

Mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sunmak için çerezleri kullanıyoruz.
Daha fazla bilgi için; Gizlilik Politikası