İptal ve İade Koşulları

Kibamo Türkiye, Türkiye'de faaliyet gösteren bir işletme olarak, Türk Ticaret Kanunu, Tüketici Koruma Kanunu ve Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun gibi ilgili yasal mevzuatlara uymak zorundadır. Aşağıda, Kibamo.com.tr için uygun iptal ve iade koşulları açıklanmaktadır:


İptal Koşulları

Kibamo Türkiye üzerinden satın aldığınız ürünler için iptal talebinizi, ürünün teslimatından önce herhangi bir zamanda yapabilirsiniz. İptal talebiniz, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile iletilmelidir.

İptal talebinizi, müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek yapabilirsiniz.

İptal talebiniz onaylandıktan sonra, ödeme işleminiz iptal edilir ve ödemiş olduğunuz tutarın tamamı size iade edilir. Eğer ürün sipariş işlemeye alınmadıysa hemen, işleme alındıysa işleme alınan tarihten itibaren en geç 3 gün içinde gerçekleştirir.


İade Koşulları

Tüketicinin, ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin üründen cayma hakkı bulunmaktadır. Kibamo Türkiye, Kolay İade politikası kapsamında bu süreyi müşterileri için 30 gün olarak belirlemektedir. İade edeceğiniz ürünler için anlaşmalı olunan kargo firmaları aracılığı ile iade yürütüldüğünde kargo ücreti Kibamo Türkiye tarafından karşılanır.

İade edeceğiniz ürünlerin, kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ambalajı açılmamış ve satılabilir durumda olması gerekmektedir.

İade talebiniz, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirilmelidir. Kibamo.com.tr, iade talebinizi en geç 14 gün içinde işleme alır ve ürününüzün iade edilip edilemeyeceği konusunda sizi bilgilendirir.

İade işlemi sırasında kullanılan ödeme yöntemine bağlı olarak, iade tutarının hesabınıza yansıması en geç 14 gün içinde gerçekleşir.

Kibamo Türkiye'den kaynaklı, ayıplı veya eksik olan ürünler için de iade hakkınız bulunmaktadır. Bu durumlarda, Kibamo Türkiye müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek ürününüzü iade etme süreci hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayıplı veya eksik ürünler için iade talebiniz, ürünün teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içinde yapılmalıdır.


Özel Durumlar

Bazı ürünler, hijyenik veya sağlık nedenleriyle iade edilemez. Bu ürünlerin listesi, Kibamo Türkiye üzerinden açıklanmaktadır.

İade veya değişim talepleriniz, ürünün kullanımına bağlı olarak reddedilebilir. Ürünleri kullanmadan önce, ürünlerin ambalajını ve içeriğini kontrol etmenizi öneririz.

İade taleplerinizin işleme alınması için, ürünlerin kusursuz ve ambalajıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir.

Kibamo Türkiye olarak, tüketicinin korunması hakkındaki yasal mevzuatlara uygun olarak hareket etmekteyiz. İptal ve iade koşullarımızda herhangi bir değişiklik yapılması durumunda, müşterilerimize önceden bilgilendirme yapılacaktır.


İade ve Değişim Süreci

İade veya değişim taleplerinizi Kibamo Türkiye müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünlerin orijinal faturası ve ambalajı ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.


İade süreci aşağıdaki şekilde gerçekleşir:

İade talebiniz Kibamo Türkiye müşteri hizmetleri tarafından kaydedilir ve işleme alınır.

İade formunu doldurarak, iade etmek istediğiniz ürünleri kusursuz ve ambalajıyla birlikte kargoya vermeniz gerekmektedir.

Kargonuz, Kibamo Türkiye adresine ulaştığında ürünleriniz kontrol edilir ve iade işlemi onaylanır.

İade işlemi onaylandıktan sonra, ödemeniz kredi kartınıza veya banka hesabınıza iade edilir. İade işleminin tamamlanması, bankanızın işlem sürecine bağlı olarak ortalama 5 iş günü sürebilir.

Değişim süreci aşağıdaki şekilde gerçekleşir:

Değişim talebiniz Kibamo.com.tr müşteri hizmetleri tarafından kaydedilir ve işleme alınır.

Değişim formunu doldurarak, değişim yapmak istediğiniz ürünleri kusursuz ve ambalajıyla birlikte kargoya vermeniz gerekmektedir.

Kargonuz, Kibamo Türkiye adresine ulaştığında ürünleriniz kontrol edilir ve değişim işlemi onaylanır.

Onaylanan değişim işlemi sonrasında, yeni ürününüz size kargolanır. Değişim işleminin tamamlanması, ürün stok durumuna ve kargo sürecine bağlı olarak ortalama 3-7 iş günü sürebilir.

Kibamo Türkiye olarak, tüketicilerimizin memnuniyetini ön planda tutmaktayız. İade ve değişim sürecinde sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız.


Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu metin içerisinde belirtilen unsurlar dışındaki işbu formdaki maddelerin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde "Konya (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri" yetkilidir.


İletişim

Bu metin ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bizimle iletişim kanallarımızdan iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.


Yayınlanma: 31/08/2022

Çerezler Hakkında

Mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sunmak için çerezleri kullanıyoruz.
Daha fazla bilgi için; Gizlilik Politikası